"25 Haziran'da Türkiye Yeni Bir Günle Doğacak"

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Sakın ola ki AKP'ye güvenmeyin, yaslanmayın. Konusu suç olan bir emri yerine getirmeyin. Çünkü bu iktidar gidecek. 25 Haziran'da Türkiye yeni bir günle doğacak, bahar gelecek" görüşünü savundu.

26-04-2018


Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin gündeminin seçim olduğunu belirterek, "Onlar, korkularını, paniklerini, acziyetlerini aslında bu seçim kararı ile çok net bir şekilde ortaya koymuşlardır" ifadesini kullandı. 

Seçim kararının açıklandığı gün TBMM Genel Kurulun'da, OHAL'in uzatılmasına ilişkin tezkerenin görüşüldüğünü anımsatan Beştaş, "Bu seçim, AKP ve MHP'nin sonu olacak. 24 Haziran'da onlara en büyük cevap verilecek" diye konuştu. Beştaş, insanları birbirine yaklaştıran, kutuplaştırmayı ortadan kaldıran bir seçim çalışması yürüteceklerini ve seçimlere ilişkin kampanyalarının herkesi kapsayacağını söyledi. 

Bürokrasi, yargı, emniyet ve seçimlerde alanda görev yapacak kamu kurumu çalışanlarına çağrısı olduğunu ifade eden Beştaş, "Sakın ola ki AKP'ye güvenmeyin, yaslanmayın. Konusu suç olan bir emri yerine getirmeyin. Çünkü bu iktidar gidecek. 25 Haziran'da Türkiye yeni bir günle doğacak, bahar gelecek" görüşünü savundu.

Etiketler : "25 - Haziran'da - Türkiye - Yeni - Bir - Günle - Doğacak" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler