"Allah Devlete Ve Milletimize Zeval Vermesin"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Değerli hemşehrilerim, Cumanız mübarek olsun. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Allah devlete ve milletimize zeval vermesin" dedi.

06-05-2016


Davutoğlu, dün AK Parti Olağanüstü Kongresi’nin 22 Mayıs’ta yapılacağını açıklamasının ardından ilk ziyaretini Konya’ya gerçekleştirdi. Konya Havaalanı'nda çok sayıda vatandaş ve partili tarafından karşılanan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ve eşi Sare Davutoğlu ile parti otobüsünden vatandaşları selamladı.

Bazı vatandaşlar "Konya seninle gurur duyuyor", "Erdoğan liderimiz, Hoca değerimiz" sloganları attı. Otobüsten vatandaşlara seslenen Davutoğlu, "Değerli hemşehrilerim, Cumanız mübarek olsun. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Allah devlete ve milletimize zeval vermesin. Allah'a emanet olun" dedi.

Başbakanlığa ait otobüsle şehir merkezine hareket eden Davutoğlu’nun konvoyuna çok sayıda araç eşlik etti. Davutoğlu, yol kenarından bekleyen vatandaşları selamladı, çocuklara oyuncak dağıttı. Daha sonra Konya Valiliği'nin önüne gelen Davutoğlu, buradan da yürüyerek Kapı Camisi'ne geçti. 

Kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamlayan Başbakan Davutoğlu, Cuma namazını Kapı Camisi'nde kıldı. Namaz çıkışında vatandaşların "Konya seninle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla karşılaşan Davutoğlu, daha sonra yine yürüyerek Mevlana Müzesi'ne gitti. Davutoğlu, Mevlana'nın sandukası başında dua etti.

Etiketler : "Allah - Devlete - Ve - Milletimize - Zeval - Vermesin" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler