"Amerika Birleşik Devletleri İle Savaşımız Var"

Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu Genel Başkanı Strateji ve İstihbarat Uzmanı, M.Taha Gergerlioğlu, "Ben şu iddiada da bulunuyorum. Bu böyle giderse bir Amerika Birleşik Devletleri ile savaşımız var çok uzun gitmeyen süreçte… Bu kadar olmaz, bir süre sonra bu başlayabilir" dedi.

19-09-2017


Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu Genel Başkanı Muhammed Taha Gergerlioğlu, Akit tvde katıldığı bir programda, böyle giderse çok uzun olmayan bir süreçte Amerika Birleşik Devleti ile bir savaşımızın olacağını söyledi.

"Biz yerden bitme bir millet değiliz, dibimizde yapılan oyunu rahatlıkla görebiliyoruz" diyen Gergerlioğlu, Irak'ta yapılmak istenen referandumun yapılabileceğini söyleyerek, Türkiye'nin, "ben bu referandumu neden istemiyorum? Sykes-Picot yani bu bölgeyi çizen anlayışı değiştirmeyin diyor. Bu anlayışı ben istemedim bu anlayışı Osmanlıyı parçalamak için yaptınız benden gizli yaptınız, tekrar ben bunu size gizli yaptırmam" dediğini belirtti.

Türkiye’nin yumuşak karnının, Suriye ve Irak sınırı olduğunu söyleyen Gergerlioğlu şöyle konuştu:
"Yumuşak karnı burasıdır. Suriye ne zaman sosyalist idareye girmişse Türkiye hemen çanlarını güvenlik çanlarını çalmıştır. Çünkü yukarıda Rusya var aşağıda bir sosyalist ülke istemiyor. Şimdi siz böyle istemiyorsunuz ama orası için daha parçalar, yani Suriye'yi üç parçaya, Suudi Arabistan'ı beş parçaya, Irak'ı üç parçaya, İran'ı beş parçaya, Türkiye’yi on parçaya bölmeye çalışan bir zihniyetle mücadele ettiğinizi bilmeniz gerekiyor.

Yani onlar ne yapıyor siz ne yapmalısınız sizin metodunuz yolunuz ve yordamınız nedir? Sizin hedefiniz nedir? Ve sizin mefkureniz bu işleri kurmaya yeter mi? Dünya görüşünüz bakışınız vizyonunuz misyonuz… Siyasetin misyonu ve vizyonu iktidardaki siyasetin misyonu ve vizyonu ikibin yıllık.  mevcut Türk devletinin misyonu ve vizyonu iki yüz yıllık. 200 yıllık misyonu ve vizyonu 2000 yıllık yapmaya çalışan bir siyaset var. Asıl içeride de bunun mücadelesi var. Müthiş bir mücadele."

"Küçük olsun bizim olsun diye bir yapıdan artık eski imparatorluk ve ümmet yani İslam hakları insan haklarına sahip çıkma yapısına doğru dönüyoruz" diyen Gergerlioğlu şöyle devam etti:
"Görüyoruz Arakan'da, yani ilk iktidar dönemlerinde bukadar hızlımı gidilebiliniyordu. Bu gün en hızlı giden oluyorsunuz ve de yumruğu masaya koyabiliyorsunuz. Demek ki daha tevhidli daha birleşmiş, daha hedefli daha hedef odaklı bir devlet zihniyetine doğru gitmemiz gerekiyor. Biz buna çok çabuk gideriz. Bu içimizdeki sistemi çok çabuk kurarız. Çünkü bizim yapımızda, her milletin kendisine özgün yapıları var.

Almanlar teknikte çok iyiler. Biz üç kişi yan yana geldikmi devlet kurarız. Tarih böyle diyor. Ve iyi savaşırız bizim özelliğimiz o. Çok kaos içinde yaşayabiliriz. Belki çok iyi idare edemeyiz. Ama kaosdan savaşa döndüğümüz zaman müthiş başarılı oluruz. Bizim de özelliklerimiz bu. Bizi yanlış yerden vuruyorlar. Batılılar kendileri gibi zannediyor bizi. Dolayısıyla onlar vurdukca bizi birleştiriyor.

Muhammed Taha Gergerlioğlu, konuşmasının son bölümünde şunları söyledi:
"Güneydoğu Anadolu bölgesinin altındaki Suriye ve aşağıda bir PKK veya diğer ismiyle farklı bir buna benzer devlet kurma amaçında olan Birleşik Amerika Devleti, o bölgedeki uzun hedefli ulaşmak istediği hedeflerine, ciddi bir Türkiye Cumhuriyeti devleti bakışıyla zannediyorum ulaşamayacak.

Hatta ben şu iddiada da bulunuyorum. Bu böyle giderse bir Amerika Birleşik Devletleri ile savaşımız var çok uzun gitmeyen süreçte… Bu kadar olmaz, bir süre sonra bu başlayabilir."

EHA

İlginizi çekebilecek diğer haberler