"Cahil Bir Toplum Oluşturma Çabası İçerisindeler"

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Cahil bir toplum oluşturma çabası içerisindeler. 13 yıldır yaşadıklarımız bunu gösteriyor. Toplumu cahil bırakarak zalimin iktidarını, cahillerin omuzunda yükseltmektir amaçları" dedi.

22-01-2016


TBMM Katip Üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, karnelerini alan lise öğrencileriyle kürsüye çıktı. Bugün 17,5 milyon öğrencinin karne aldığını anımsatan Hakverdi, 13 yıldır eğitim sisteminin bir yapboz tahtasına dönüştürüldüğünü, öğrencilerin de kobay olarak kullanıldığını ileri sürdü.

2015 yılında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Türkçe sorularda doğru ortalamasının 15,8'e, matematikte 5,2'ye, fen bilimlerinde 3,9'a düştüğünü belirten Hakverdi, "Üniversite sınavlarında da öğrencilerimiz her geçen gün daha da başarısızlaşıyor" diye konuştu.

Gençlerin, sınav sistemine de herhangi bir güveninin kalmadığını savunan Hakverdi, şunları söyledi:
"Bir sistem kurmaya mı çalışıyorlar acaba 13 yılda, yoksa bir sistemsizlik kurup bir cehalet toplumu mu yaratmaya çalışıyorlar? Benim fikrim, bir sistem kurma çabasının içinde değiller. Cahil bir toplum oluşturma çabası içerisindeler. 13 yıldır yaşadıklarımız bunu gösteriyor. Toplumu cahil bırakarak zalimin iktidarını, cahillerin omuzunda yükseltmektir amaçları."

İlginizi çekebilecek diğer haberler