"Hangi Dilden Anlıyorlarsa O Dilden Devam Edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah bu işin üstesinden er veya geç geleceğiz. Hangi dilden anlıyorlarsa o dilden kendilerine konuşmak suretiyle bu yola devam edeceğiz" dedi.

18-08-2015


Rize seyahatini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize Güneysu’dan ayrılışı esnasında kendisini uğurlamaya gelen vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaşanan bu kritik ve hassas dönemde terörle mücadele safhasında duaya ihtiyacımız var" dedi.

 

Kalabalığa hitaben, "Siz değerli kardeşlerimin gerçekten duygu dolu ilgi, alakasına çok çok teşekkür ediyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Cumartesi günü açılışına katıldığı Kıble Dağı Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camii’nin Rize’ye ve tüm Müslümanlar'a hayırlı olmasını diledi.

 

Yaşanan kritik ve hassas dönemde terörle mücadele safhasında duaya ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şunu bilmenizi istiyorum ki devlet olarak, el ele vererek inşallah bu işin üstesinden er veya geç geleceğiz. Yani burada en ufak bir zaafa yer olmayacak, rehavete yer olmayacak. Hangi dilden anlıyorlarsa o dilden kendilerine konuşmak suretiyle bu yola devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Dün Çaykara’da şehit Komiser Ahmet Çamur’un cenaze merasiminde yaptığı konuşmada terörle yapılan mücadeleye ilişkin ‘Hak ile batılın mücadelesi’ şeklindeki nitelemesine tekrar  vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hak er veya geç galip gelecektir, bundan kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Etiketler : "Hangi - Dilden - Anlıyorlarsa - O - Dilden - Devam - Edeceğiz" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler