"Kur’an’ı Allah’ça Bilenler Anlar"

Ömer Tuğrul İnançer, "Mısır’da, Sudan’da Arapça bilenlerle dolu, Kur’an-ı Kerim’den hepsi anlıyor mu? Yaşananlara bakın, ne demek istediğimi anlarsınız. Çünkü Kur’an-ı Arapça bilen anlamaz, Allah’ça bilenler anlar" dedi.

12-11-2014


Ömer Tuğrul İnançer, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Tasavvuf Sohbetleri söyleşisinde dinleyicileriyle buluştu. Katılımın yoğun olduğu söyleşide Hz. Peygamberimiz'in doğumu olan Mevlid konusunu  anlattı.

 

Sohbetinde insanın yaradılış sürecini anlatarak başlayan İnançer, Peygamber Efendimiz'in doğumu vesilesi ile okutulan Mevlid’in bidat olduğunu iddia eden hocaların müminlerin kafasını karıştırıp, birliklerini bozmak istediğini söyleyerek Mevlid konusundaki düşüncelerini dinleyicilerle paylaştı.

 

İnançer, şöyle konuştu: 

Kur’an-ı Arapça bilen anlamaz, Allah’ça bilenler anlar

"Ekranlara çıkıp Mevlid bidattır diyorlar. Hz. Muhammed’i övmek bidat değildir. 1400 senedir Efendimiz'in doğumu Müslümanlar tarafından kutlanıyor. Peygamber Efendimiz'in hayatı bütün müminlere örnek bir hayattır. Övülmesi gerekir. Efendimiz'in amellerini öğrenmek, ona göre yaşamak bizim görevimiz. Efendimizin 'Ümmetim hatada ittifak etmez' buyurur.  

 

Şimdi 1400 senedir ümmet hata etti de, bir iki hoca fark etti öyle mi? Çıkıp Mevlid okumayın, Kur’an-ı Kerim okuyun daha iyi diyorlar. Peki, bu hocalar kendileri Kur’an’dan ne anlıyorlar? Ya da bugün Mısır’da, Sudan’da Arapça bilenlerle dolu, Kur’an-ı Kerim’den hepsi anlıyor mu? Yaşananlara bakın, ne demek istediğimi anlarsınız. Çünkü Kur’an-ı Arapça bilen anlamaz, Allah’ça bilenler anlar."

 

EHA

Etiketler : "Kur’an’ı - Allah’ça - Bilenler - Anlar" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler