"Millet Azim Ve Kararlılığıyla Kendi Geleceğini Belirledi"

"Halkın gözü terazidir" şeklinde bir Azeri atasözü olduğunu belirten TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, milletin azim ve kararlılığıyla kendi geleceğini belirlediğini ifade etti.

12-11-2015


1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından 26. Dönem Parlamentosu kayıt işlemlerini yaptıran Yılmaz, yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. "Halkın gözü terazidir" şeklinde bir Azeri atasözü olduğunu belirten Yılmaz, milletin azim ve kararlılığıyla kendi geleceğini belirlediğini ifade etti.

"Önümüzdeki dönem birlik, beraberlik günü, bir olma günü, kardeş olma günü" diyen Yılmaz, şöyle devam etti:
"İnşallah, Milli Birlik ve Kardeşlik projesini çok daha, hep beraber ama, sadece birisi yapsın diğerleri görelim diye değil, hep birlikte, bu birliğimizi beraberliğimizi gösterirsek, gücümüz, birliğimiz, beraberliğimizden geçiyor. İstiyoruz ki 78 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hukuk devleti içinde bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duysun. Onu duyabilmesi için temel hak ve özgürlükler ile demokraside en üst seviyeye gelmesi lazım Türkiye'nin. Bunun için daha çok çalışmamız lazım."

Çözüm Süreci kapsamında yeni dönemde yeni bir yöntemin izleneceğinin konuşulduğunun ifade edilmesi üzerine Yılmaz, "Hukuk devletinde kamu düzeni olmazsa olmaz unsur. Kamu düzeni yoksa ortada hukuk devleti de yoktur" diye konuştu. Yılmaz, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna dikkati çekerek, hukuk devleti kuralları içinde kamu düzeninin korunması ve Milli Birlik ve Beraberlik projesinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Yılmaz, "Bu ikisinden biri diğerinin alternatifi değildir. İkisini birlikte götürürsek inşallah 21'inci yüzyıl Türkiye'nin yüzyılı olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

İlginizi çekebilecek diğer haberler