"Oy Oranının Yüzde 55’i Geçeceğini Düşünüyorum"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Güneydoğu Anadolu'daki terör faaliyetlerinin minimize edilmesiyle kalkınma hamlelerinin daha hızlı artacağını, işte o zaman AK Parti'nin oy oranının yüzde 55'i geçeceğini düşünüyorum" dedi.

16-04-2016


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti'nin, farklı firmalara yaptırdığı son anketlerde oy oranı yüzde 3 artırarak yüzde 52-53 düzeyine çıkardığını bildirdi. Özdağ, 2 hafta önce farklı şirketlere AK Parti'ye halkın desteğine ilişkin bir anket yaptırdıklarını belirterek, 5 bin kişinin katıldığı anket sonuçlarında oy oranının önemli oranda arttığını gördüklerini söyledi. 

Özdağ, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 50 oy alan AK Parti'nin, son yapılan ankette yüzde 53 civarında çıktığına işaret ederek, şöyle konuştu:
"AK Parti, vaatlerinin hepsini yerine getirdi. Asgari ücret bin 300 liraya çıkarıldı, kadınlara ne vadedildiyse, engellilere, gençlere, öğrencilere ne söz verildiyse, taşeronlara ne vadedildiyse hepsini yaptı ve bunların hepsini parlamentodan geçirdik. Seçim öncesinde 'söz verdik yapıyoruz', seçim sonrasında 'söz verdik yapacağız' ve sonra da vaatler yerine getirildikten sonra 'söz verdik yaptık' diyerek, buna ilişkin kitapçıklar hazırladık. Partimizin, 1 Kasım seçimleri öncesinde halka verdiği tüm vaatler yerine getirildi ve ardından yaptırdığımız ankette oy oranımız yüzde 52-53'e çıktı."

AK Parti'nin oylarının artmasındaki ikin önemli etkenin de terörle mücadele konusu olduğunu vurgulayan Özdağ, şöyle devam etti:
"Oy oranımızın artışında birinci etken vaatlerimizin yüzde 100'ünün yerine getirilmiş olmasıdır, ikinci önemli etken ise terörle mücadelemiz ve bu konudaki kararlılığımızı sürdürmemizdir. Terörle mücadelede, hukuka, demokrasiye, insan hak ve özgürlüklerine inandık. O bölgedeki sivillere zarar gelmemesi için her şeyi yaptık. Halk da terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünü gördü. Şu anda okulların teröristlerce tahrip edilmesinden dolayı 1 katrilyon liralık zararımız söz konusu, yatırımlarımız akamete uğradı. Göletlerimiz, yollarımız duruyor, havalimanlarımız duruyor, bir kısmı çalışmıyor. Bunların hepsi ekonomiye zarar."

Aynı ankette, HDP'nin oy oranının baraj altında kaldığını, MHP'nin ise baraj sınırında bulunduğunu vurgulayan Özdağ, "Güneydoğu Anadolu'daki terör faaliyetlerinin minimize edilmesiyle kalkınma hamlelerinin daha hızlı artacağını, işte o zaman AK Parti'nin oy oranının yüzde 55'i geçeceğini düşünüyorum" dedi.

Partisinin oy oranının artmasında, denetim mekanizmasını iyi işletmesinin de etkili olduğuna dikkati çeken Özdağ, "AK Parti, 3-4 tane belediye başkanını ihraç etti ve disiplin çok ciddi şekilde işliyor. Elini kirletenlere karşı tavizsiz bir partiyiz. Etik yasasını çıkartıyoruz ve bu yasayla ilgili ciddi şekilde üzerinde duruyoruz" ifadesini kullandı.

Özdağ, AK Parti'nin şimdiye kadar Türkiye'de ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek, şunları söyledi:
"En uzun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, en uzun iktidarda kalan AK Parti, en çok seçim kazanan AK Parti. 9 seçimde ve 2 referandumda da kazanan AK Parti oldu. Menderes'in 1954'deki bir seçimde aldığı yüzde 58 oyu var. Biz 2019'da Menderes'in rekorunu kırmak istiyoruz. AK Parti, seçime doğru süreci doğru yürütür, Suriye politikası, Kıbrıs'ı, Rusya'yı normalleştirir ve aynı zamanda terörü minimize ederse, AK Parti yüzde 58'lik rekoru kırar diye düşünüyorum."

İlginizi çekebilecek diğer haberler