"Rusya, Suriye Halkının Düşmanı"

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) üyesi George Sabra, Rusya’nın eylemlerinin onun Suriye halkının düşmanı olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

08-04-2018


Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) üyesi George Sabra, Rusya’nın eylemlerinin onun Suriye halkının düşmanı olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti. Rusya’nın uluslararası kararlara riayet etmediğinin altını çizen Sabra, Rusya’nın uluslararası meşruiyet sınırlarını aştığını belirtti.

Sabra, Kudüs Press haber ajansına yaptığı açıklamada, Suriyelilerin uzun süredir Rusya’nın Suriye halkının taleplerinin karşısında yer aldığının farkında olduğunu kaydederek, Rusya’nın Doğu Guta’da yaptığının katliam ve tehcir olduğunu söyledi.

Rusya’nın sadece Suriye halkını hedef almadığını ifade eden Sabra, Rusya’nın 2401 sayılı karar başta olmak üzere uluslararası kararları hedef aldığını, hiçbir Suriyeli'nin Rusya’ya güvenmeyeceğini belirtti. Sabra, "Biz SMDK olarak Rusya’nın oluşturduğu ve sürdürdüğü bu duruma karşı direniyoruz. Ve maalesef uluslararası toplum bir adım atmıyor" dedi.

Siyasi sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sabra, "Sahada yaşanan gelişmeler uluslararası güçlerin güç paylaşımıdır. Her ülkenin bir pozisyonu var. Sahayı siyasi süreçte koz olarak kullanmak isteyenlere var" ifadelerini kullandı.

Etiketler : "Rusya - - Suriye - Halkının - Düşmanı" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler