"Terörün Her Türlü Kalleşliği İle Mücadele Vermekteyiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Türkiye'nin zor ve acı günler geçirdiğini, sağlık çalışanlarının terör olaylarında canla başla çalıştığını belirterek, "Biz yüce Türk Milleti olarak bu oyunlara hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz de" dedi.

14-03-2016


Hotar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda "Sağlık hizmetlerinin kaliteli ve verimli bir şekilde vatandaşın ihtiyacını karşılayacak şekilde ulaştırılması hem bizlerin hem de başta hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının asli görevidir" değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık politikalarının 2002 yılından bu yana AK Parti hükümetlerinin öncelikli çalışma alanlarından biri olduğunu; bu kapsamda yenilikçi çok sayıda reform ve düzenleme yapıldığını belirten Hotar, bu sayede sağlık alanında ciddi bir değişim ve dönüşüm sağlandığı ve bu durumun birçok ülke için örnek olduğunun altını çizdi.

Hotar, şunları kaydetti:
"Bugün ülkemizde çok zor ve acılı günler yaşanmaktadır. Terörün her türlü kalleşliği ile mücadele vermekteyiz. Bu mücadelede sağlık mensuplarımız hayati bir önem taşımaktadır. Onlar, Güneydoğu’da ve en son Ankara’da yaşanan terör olaylarında mağdur olan vatandaşlarımız için canla başla mücadelelerini devam ettirmektedirler.

Biz yüce Türk Milleti olarak bu oyunlara hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz de. Bütün vatandaşlarımızla her meslekten dava arkadaşlarımızla üzerimize düşenin daha da fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Bu önemli günde sağlık alanında emek veren bütün hekimlerimizin, hemşirelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın tekrar Tıp Bayramını kutluyor, yüreklerinde bu ulvi mesleğin sevgisinin artarak devam etmesini diliyorum."

İlginizi çekebilecek diğer haberler