"Türkiye Güçlüyse Balkanlar Huzurludur"

Başkan Karaosmanoğlu, Balkanlar’dan gelen ziyaretçilerle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye güçlüyse Balkanlar huzurlu kalacaktır. Bu net bir durumdur" dedi.

05-06-2015


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Balkanlar’dan gelen ziyaretçilerle bir araya geldi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği aracılığıyla Kocaeli'ne teknik gezi yapmak üzere gelen Kosova, Karadağ, Bosna Hersek ve Makedonya’dan 49 kişilik bir ekip geldi. Bu kapsamda Türkiye'deki istikrar ortamının devam etmesinin, Balkanlar’da barışa katkı sağlayacağını ifade eden Balkan ülkelerinin temsilcileri, Türkiye ile kendi ülkeleri arasında ilişkinin artarak devam etmesini istedi. 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ziyaret ettiği Balkan temsilcilerine, "Türkiye güçlüyse Balkanlar huzurlu kalacaktır. Bu net bir durumdur. Müslüman kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın yaşama mutlu devam etmeleriyle ülkelerinde huzur içinde olmaları, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının devam etmesiyle yakın ilişkilidir. Sizlerin kendi ülkelerinizde güçlü olmasını ve söz sahibi insanlar olarak yaşamınızı sürdürmenizi istiyoruz" dedi.

 

Başkan Karaosmanoğlu daha sonra, Yeni Türkiye’nin inşasında Balkanlar'ın daha güçlü olacağını ifade ederek, "Artık İslam coğrafyasını, soydaşlarımızı, ülkesinin insanlarını önemseyen bir yönetim iş başındadır. Şunu net söyleyebilirim ki, bu siyasal anlayış ülkenin yönetiminde olduğu sürece sizler orada azınlık olarak kendinizi görmeyin. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin arkasındadır ve her türlü desteği muhakkak verecektir. Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak da ilişkilerimizi sıcak tutarak, yerel yönetimlere destek olmayı sürdüreceğiz" açıklamasını yaptı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler