Brüksel'de Havalimanı'nda 2 Patlama

Brüksel'deki Zaventem Uluslararası Havalimanı'nda iki patlama sesi duyuldu, patlamanın terör saldırısı olduğu açıklandı. Patlamada ölü ve yaralıların olduğu belirtildi. Terör alarmı en üst seviyeye getirildi.

22-03-2016


Belçika'da Brüksel Havalimanı'nda iki patlama meydana geldi. Patlamanın olduğu yerden dumanlar yükselirken resmi olmayan açıklamalara göre en az 13 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı. Belçika yayın kuruluşu VRT, Brüksel havaalanındaki patlamalarda 13 kişinin öldüğünü duyurdu. Patlamadan önce silahla ateş edildiği de iddialar arasında. Yetkililer, terör saldırı olduğunu ifade ediyor. 

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airlines'in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti. Binanın dış camlarının tamamen kırıldığı, havalimanı tavanında kısmi çökme meydana geldiği ifade edilyor. 

Patlamanın ardından havalimanı karşısında bulunan otel, sahra hastanesine çevrildi. Yaralıların tedavisi burada yapılıyor. Hastane kaynakları ölü sayısının 13 olduğunu açıkladı. Yaralı sayısı 30 olarak duyuruldu. Havalimanında bulunan yolcular ise güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı. 

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı. Zaventem Havalimanı'nda tüm uçuşlar durdurulurken, havalimanına gelmesi daha önce planlanan uçuşlar başka havalimanlara yönlendirildi.  

Zaventem Havalimanı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Havalimanına gelmeyin, havalimanı boşaltıldı. Havalimanı bölgesinden uzak durun. Tüm uçuşlar iptal edildi" denildi. Brüksel havalimanındaki patlamaların ardından Belçika'nın tamamında güvenlik alarmı seviyesi en yüksek olan 4'e çıkarıldı.

Etiketler : Brüksel'de - Havalimanı'nda - 2 - Patlama -
İlginizi çekebilecek diğer haberler