GERGERLİOĞLU’NDAN ‘’TÜRK TİPİ CUMHURBAŞKANLIĞI’’

Strateji ve İstihbarat Uzmanı Muhammed Taha Gergerlioğlu, Türk Tipi Cumhurbaşkanlığı adlı yeni kitabını, bugün CNR Kitap Fuarı’ndaki Hayy Kitap standında saat 14:00 de imzalayacak.

25-02-2017


Strateji ve İstihbarat Uzmanı Muhammed Taha Gergerlioğlu, Türk Tipi Cumhurbaşkanlığı adlı yeni kitabını, bugün CNR Kitap Fuarı’ndaki Hayy Kitap standında saat 14:00 de imzalayacak.

Yeni kitabında en kritik üç soruya yanıt arayan ve Rejim mi değişiyor? Sistem mi geliyor? Ülkemiz nasıl daha iyi yönetilecek? diye üç önemli soru soran Gergerlioğlu, "Bu sorulara cevap vermek için öncelikle milletimizin siyasal kültürüne bakmalıyız" diyor.

Türk Tipi Cumhurbaşkanlığı, yeni anayasa ve yeni sistemle Türkiye halkının ne kazanacağının altını çizerken, Cumhuriyet tarihinin en majör soru(n)larına da analitik açılımlar getiren stratejik bir kılavuz kitap olarak dikkat çekiyor.

Muhammed Taha Gergerlioğlu
1956 yılında Urfa’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Türkiye’nin çeşitli illerinde okuyarak tamamladı. İmam Hatip Lisesi'ni 1974 yılında Urfa’da tamamlayan Muhammed Taha Gergerlioğlu, aynı yıl Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde başladığı yükseköğrenimini 1978 yılında tamamladı.

Birçok özel kuruluşta yaptığı danışmanlık hizmetleri 2002 yılında sosyometri danışmanlığı ile kamuya da taşınmış oldu. Sırası ile Halk Bankası İcra Kurulu Başkan Danışmanlığı, TMSF İştiraki Denetim Kurulu Üyeliği, Başbakanlık Sosyometri Danışmanlığı görevleri birbirinin peşi sıra geldi. 2009 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu.

Uluslararası finans konusunda yurt içinde ve yurt dışında aldığı eğitimler, seminerler sonucunda yüksek finans yönetiminde uzman/yönetici olan Muhammed Taha Gergerlioğlu, üniversite, kamu ve özel sektörde bu konuda danışmanlık hizmeti vermeye ve çeşitli firmalarda yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam ediyor.

Muhammed Taha Gergerlioğlu, aynı zamanda SASAM (Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi) İstanbul Danışma Kurulu Başkanıdır. Strateji ve İstihbarat Uzmanı olan Muhammed Taha Gergerlioğlu; Fransızca, Arapça ve Farsça biliyor. Evli ve dört çocuk babasıdır.

İlginizi çekebilecek diğer haberler