Milletin iradesinin üzerinde merci yoktur

Başbakan Erdoğan, "Kim ki kendisini yasama organının yani TBMM'nin üzerinde görürse bu millete haksızlık eder. Asli olan insanımızdır, milletimizdir, vatanımızdır, ülkemizdir, anayasal düzendir" dedi.

13-06-2009AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin iradesinin üzerinde hiçbir merci olmadığını bildirerek, "Kim ki kendisini yasama organının yani TBMM'nin üzerinde görürse bu millete haksızlık eder. Asli olan insanımızdır, milletimizdir, vatanımızdır, ülkemizdir, anayasal düzendir" dedi.
Başbakan Erdoğan, partisinin Kars 1. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin bugüne kadar yapılan 4 seçimden birinci parti çıktığını kaydetti.

Bugüne kadar mahcup olmadıklarını, "Allah'ın izniyle" bundan sonra da hizmetin devam edeceğini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

"sizler çok büyük bir harekete gönül verdiniz. Türkiye'yi aydınlık yarınlara çıkaracak, şaha kaldıracak, bölgesinde, dünyada küresel güç haline getirecek, ülkemizi mamur ve bayındır kılacak bir harekete omuz verdiniz. Hamd olsun 6,5 yıl boyunca bu ideallerden vazgeçmedik. Hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerledik. Siyaset çözüm üretemiyordu, AK Parti gelene kadar... Ekonomik krizler milletimizin belini kırıyordu. Yüksek enflasyon ve faizler emeğinize, ekmeğinize musallat olmuştu. Türkiye, içerde ve dışarıda itibar kaybediyordu. Siyasetteki tartışmalar toplumu etkiliyor, ülke her an gerilimin, gölgesinde adeta tedirginlik yaşıyordu, yoksulluk çığ gibi büyüyordu, yolsuzluk ülkenin kaynaklarını kemiriyor, yasaklar ülkemizin üzerine bir karabasan gibi çöküyordu. 3 Kasım'da milletimiz hep bir ağızdan, 'yeter, söz de karar da milletindir' dedi."

Yapılan 4 seçimde de milletin AK Parti dediğini kaydeden Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin "Türkiye Partisi" olduğunu ifade ederek, "Buradan tüm teşkilatımıza seslenmek istiyorum. Biz, bir Türkiye partisiyiz. Altını çizerek ifade ediyorum, bize oy versin ya da vermesin tüm vatandaşlarımızın hükümetiyiz. AK Parti ve AK Parti iktidarı, laikliğin, hukukun ve sosyal hukuk devletinin olduğu kadar demokrasinin de teminatıdır" diye konuştu.

"Önce 'gizli gündem' dediler, 'rejim tehlikede' dediler, hayali senaryolar ürettiler. Ama baktılar ki AK Parti'nin Türkiye'yi adalet ve kalkınma üzerinde yükseltmekten başka gayesi yok" diyen Erdoğan, AK Parti iktidarının milleti yüceltmekten, refah seviyesini yükseltmekten, demokrasiyi, hukuku, evrensel değerleri yükseltmekten başka bir amacının bulunmadığını söyledi.

Etiketler : Milletin - iradesinin - üzerinde - merci - yoktur -
İlginizi çekebilecek diğer haberler