Sarıyer Belediyesi 50 Yıllık Ağaçları Kesti

Sarıyer Belediyesi Zekeriyaköy'deki villalara yol açmak için yaptığı çalışmalarda yol üzerinde bulunan 50 yıllık çam ağaçlarını kesti.

19-01-2015


Sarıyer Belediyesi Zekeriyaköy'deki villalara yol açmak için yaptığı çalışmalarda yol üzerinde bulunan 50 yıllık çam ağaçlarını kesti.

 

CHP'li Sarıyer Belediyesi ağaç katliamına imza atarak 50 yıllık ağaçları kesti. Zekeriyaköy villaları için yol çalışması yapan Sarıyer Belediyesi, yol üzerinde bulunan ağaçları keserek yola asfalt çalışması yaptı. Bir gecede bitirilen ağaç kesimlerinin ardından 20 metre genişliğinde yol yapıldı.

 

Kesilen ağaçlarla ilgili açıklama yapan Sarıyer Kent Konseyi de belediyeye tepki gösterdi. Ağaç katliamında belediyeyi sorumlu tutan Kent Konseyi yaptığı açıklamada; "Köylüden yok pahasına alınan arazide milyon dolarlık villalar yapılacak. Bu doğa kıyımı ve orman yağması bir an önce durdurulmalıdır. Projenin bir bölümü olan 462 konut için onay veren Sarıyer Belediyesi tüm ruhsat işlemlerini iptal etmelidir" dedi.

 

Daha önce CHP'li Yalova Belediyesi de benzer görüntülere imza atarak 180 ağacı kesmişti. Yalova Belediyesi de yol çalışmaları kapsamında asırlık çınarları kesmişti. Yalova'da yaşanan ağaç kesiminden sonra başlayan tartışmalarda ağaçların yer değiştirilmesi için bir teknoloji olmadığı iddia edilmişti. Ancak Manisa Şehzadeler Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, örnek bir davranış sergileyerek ağaçların kesilmeden yer değiştirebildiğini gösterdi.

NetGazete

Etiketler : Sarıyer - Belediyesi - 50 - Yıllık - Ağaçları - Kesti -
İlginizi çekebilecek diğer haberler