Şemdinli'de 6 Terörist Öldürüldü

Şemdinli ilçesi girişinde 5 gün önce yol kesip hendek açan teröristlere yönelik operasyon sürüyor. İlçede 5 günden bu yana yaşanan çatışmalarda 6 teröristin öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

20-08-2015


İlçe girişindeki Altınsu köyü bölgesinde 5 gün önce akşam saatlerinde yol kesen bir grup terör örgütü PKK mensubunun başlattığı yol kapatma eylemi nedeniyle Şemdinli halkı tedirginlik yaşıyor. Yol kapatıp durdurdukları araçlardaki vatandaşlara terör örgütünün propagandasını yapan teröristlerin gasbettikleri bir iş makinesiyle yola hendek kazıp telefon ve internet kablolarını koparması nedeniyle ilçede 5 günden bu yana iletişim sağlanamıyor.

 

Eylemin ardından yolun açılması için güvenlik güçlerince başlatılan operasyonun devam ettiği ilçede, ellerinde roketatar, uzun namlulu silah, makineli tüfek ve mühimmat bulunan teröristler, mevzilendikleri bölgelerden asker ve polise ateş açıyor. Bölgede operasyonlarını titizlikle yürüten güvenlik güçleri, ilk günden bu yana vatandaşların can güvenliği için "sokağa çıkmayın" anonsu yapıyor.

 

Operasyon bölgesinde ve ilçe merkezinde evleri bulunan, yaşanan çatışmalar nedeniyle büyük korku ve panik yaşayan birçok ailenin, çevre köylerdeki akrabalarının yanına gittiği, bu durumu fırsat bilen teröristlerin de terk edilen evlerde mevzilenip güvenlik güçlerine ateş açtığı öğrenildi. İlçede 5 günden bu yana yaşanan çatışmalarda 6 teröristin öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı.NetGazete

Etiketler : Şemdinli'de - 6 - Terörist - Öldürüldü -
İlginizi çekebilecek diğer haberler