Terim'in Galatasaray İle Yolları Ayrıldı

Galatasaray takımı ile yolları ayrılan Fatih Terim sadece milli takımı çalıştıracak. Kulüp yönetimi bugün yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından, Fatih Terim'le yolları ayırma kararı aldı.

24-09-2013


Galatasaray takımı ile yolları ayrılan Fatih Terim sadece milli takımı çalıştıracak. Kulüp yönetimi bugün yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından, Fatih Terim'le yolları ayırma kararı aldı.

Fatih Terim'in Galatasaray'dan gönderildiğini takımın başında antrenmandayken gazetecilerden öğrendiği gelen bilgiler arasında. Galatasaray'da 3. dönemini yaşayan Terim, 2 yıl üst üste gelen şampiyonluğun ardından, bu sezonun başında milli takımın da başına geçmişti. Terim'in, Abdullah Avcı'nın görevi bırakmasıyla göreve getirilmesi, Galatasaray Kulübü'nde bazı tepkilere neden olmuş, yönetim de Terim'e bir tercih yapması yönünde çağrıda bulunmuştu.

Başkan Ünal Aysal, son durumu bugün düzenlediği basın toplantısında şu sözlerle duyurmuştu:
"Bu işler nasıl gelişti, nereye geldi size bilgi verilecek ama o gün bugün değil. Fatih Terim ile oturup bir karar almamız lazım. 48 saat içinde bir karar alınacaktır. Yönetim kurulumuzda bu konu konuşulacak. Ortada sorun olmasa bile çok konuşulursa sorun oluşur. Bizim ve Milli takımın menfaatleri için doğru bir karar almak lazım. Fatih Hoca'nın da rahat çalışabilmesi için bir karar alınması gerekiyor. Bu konu kısa sürede neticelendirilecektir."

Kulüp yönetimi bugün saat 17.00'de başlayan ve yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından, Fatih Terim'le yolları ayırma kararı aldı. Sarı kırmızılı kulüp, resmi internet sitesi aracılığıyla şok kararın nedenlerini açıkladı. İşte sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
"Son günlerde Profesyonel Futbol Tamımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif A.Ş. (Kulüp) ve Şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulları'nda ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim Kurullarımız'ın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim'in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması Yönetim Kurulumuz'a yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır.

Yaşanan gelişmeler Galatasaray'ın tüm sportif başarılarının temelinde yer alan Galatasaray değerlerine zarar verecek aşamaya gelmiştir. Yönetim Kurulumuz her şeyden önce bu değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması sorumluluğu altındadır. Galatasaray'ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir.

Bu sorumluluğun gereği olarak camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla Yönetim Kurullarımız oybirliği ile Sayın Terim'in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır. Bu kararın Şirketimiz, Kulübümüz ve de Sayın Terim için hayırlı olacağı umuduyla, Sayın Terim'e Kulübümüz'e verdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, Milli Takım'ın başında devam edeceği kariyerinde elde edeceği başarıların tüm camiamızı gururlandıracağının bilinmesini isteriz."

Etiketler : Terim'in - Galatasaray - İle - Yolları - Ayrıldı -
İlginizi çekebilecek diğer haberler